Archiwum - sierpnia 2009

Jasność Komentarze (9)
19. sierpnia 2009 09:57:00
linkologia.pl spis.pl

Jasność diod mierzona jest na dwa sposoby:

  • Świecenie pojedynczej diody
  • Całościowe świecenie ekranu

-> Indywidualna jasność diod

Indywidualna jasność diod mierzona jest w fabrycznych kandelach (MCD). Fabryczna kandela jest foto metryczną jednostką miary intensywności świecenia i jest równowartością 1/1000 kandela. Światło emitowane z jednego kandela jest porównywalna do jednej świeczki.

-> Całkowita jasność ekranu LED.

NIT jest zdefiniowany jako oświetlającą jasność dopisaną jako wydajność świeczki na metr kwadratowy (cd/m2)

telebimy LED : : dioda, jasność telebimy led

linkologia.pl spis.pl

Większa rozdzielczość pozwala na pojawianie się większej ilości tekstu i obrazów na ekranie. Rozdzielczość, wielkość czcionki i całkowita wielkość wyświetlacza, wszystko to są bardzo ważne czynniki decydujące, jak prezentować się będą spoty reklamowe.

 

- Wyświetlacz z niższym rozstawieniem pikseli będzie miał lepszą rozdzielczość niż ekran z wyższym rozstawieniem pikseli. Im bliżej siebie są umieszczone piksele tym lepsza jest rozdzielczość. W rezultacie ostrzejszy będzie obraz i tekst ukazywany na ekranie.


- Wyświetlacze z większym rozstawieniem pikseli będą miały większą czcionkę niż wyświetlacze z mniejszym rozstawieniem pikseli zakładając, że matryce są jednakowe. Im piksele bardziej oddalone od siebie, tym wyższa czcionka. W rezultacie czytelność znaków wzrasta.


- Również widziane powyżej wyświetlacze z wyższym rozstawieniem pikseli będą miały większy wymiar całkowity niż wyświetlacze z niższym rozstawieniem pikseli. Zakładając, że matryce są jednakowe. Im bardziej oddalone piksele są od siebie, tym większa jest fizyczna wielkość ekranu.

telebimy LED : : led, matryca, rozdzielczość telebimu

linkologia.pl spis.pl

Kluczem do produktu wysokiej jakości na ekranach o dużych formatach jest zakup najwyższej możliwej rozdzielczości na jaką możesz sobie pozwolić

Rozdzielczość ekranu jest to po prostu liczba pikseli w pionie i poziomie (kropki, które tworzą obraz) np. jeżeli ekran ma rozdzielczość 256x128 to oznacza, że ma 256 pikseli od góry do dołu i 128 pikseli od lewej do prawej...
telebimy LED : : rozdzielczość ekranu, telebimy led

linkologia.pl spis.pl

Z większą liczbą diod w pikselu jasność wyświetlacza jest wyższa. W większości przypadków wyświetlacze zastosowane do ekranów zewnętrznych (outdoor) mają piksele większe niż 2 diody.

Przy jednokolorowych diodach w pikselach, wyświetlacz zazwyczaj pokazuje tekst lub zwykła grafikę. Z czerwoną, niebieską i zieloną diodą w pikselu, wyświetlacz jest w stanie pokazać obraz wideo w pełnym kolorze i przekazać autentyczną jakość obrazu.

Rozstawienie jest odległością pomiędzy dwoma sąsiednimi pikselami. Ma ono zasadniczy wpływ na jakość wyświetlacza LED włączając w to jego rozdzielczość, wielkość czcionki, wyświetlaną powierzchnie, jasność i odległość efektywnego oglądania itp. Wyliczając właściwe rozstawienie pomaga nie w oszczędzaniu pieniędzy, ale w wyborze właściwego rozwiązania przy wyborze ekranu pod dany projekt...

telebimy LED : : diody, rozstawienie, telebimy

Rostawienie Komentarze (7)
14. sierpnia 2009 15:17:00
linkologia.pl spis.pl
Rozstawienie to dystans od środka piksela do środka przylegającego piksela. Rozstawienie pikseli może być liczone w calach bądź milimetrach. Piksel jest podstawową jednostką wyświetlania w wyświetlaczu LED. Liczba Diod w pikselu i kolory świateł emitowanych przez diody wpływa na jasność wyświetlacza i jego jakość.
telebimy LED : : led, rozstawienie, telebimy

Strona główna


Archiwum

Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456