sie 17 2009 Piksel i rozstawienie - Jakie mają znaczenie?...
Komentarze: 4

Z większą liczbą diod w pikselu jasność wyświetlacza jest wyższa. W większości przypadków wyświetlacze zastosowane do ekranów zewnętrznych (outdoor) mają piksele większe niż 2 diody.

Przy jednokolorowych diodach w pikselach, wyświetlacz zazwyczaj pokazuje tekst lub zwykła grafikę. Z czerwoną, niebieską i zieloną diodą w pikselu, wyświetlacz jest w stanie pokazać obraz wideo w pełnym kolorze i przekazać autentyczną jakość obrazu.

Rozstawienie jest odległością pomiędzy dwoma sąsiednimi pikselami. Ma ono zasadniczy wpływ na jakość wyświetlacza LED włączając w to jego rozdzielczość, wielkość czcionki, wyświetlaną powierzchnie, jasność i odległość efektywnego oglądania itp. Wyliczając właściwe rozstawienie pomaga nie w oszczędzaniu pieniędzy, ale w wyborze właściwego rozwiązania przy wyborze ekranu pod dany projekt...

essay service reviews
08 sierpnia 2013, 01:58
Through WritingsCentre rewiew you obtain important information about different agencies which offer essay writing assistance on the Internet.
purchase research paper
27 lipca 2013, 04:48
Check here whenever you want to purchase essays online without paying a large sum of money. Use custom writing aid offered by highly skilled professionals.
01 września 2009, 11:11
Na poparcie mojego tekstu:
Mamy ekran p10 z pikselem 3-diodowym i drugi p10 z pikselem 4-diodowym. Ten drugi świeci dużo mocniej! Dziwne,m że Pan tego nie wie.. W dalszej części tekstu napisane jest, że jasność zależy również od rozstawienia (czyli liczby przy "P"), wystarczy doczytać..
KAN
20 sierpnia 2009, 21:47
To nie jest prawda, że jasność wyświetlacza zależy od ilości diod w pixelu. Ogromna większość producentów ekranów LED stosuje standardowo 4 diody LED w pixelu i stosuje takie pixele w ekranach o róznych wielkościach pixela, np Pixel w ekranie P16 składa się z 4 diod i pixel w ekranie P20 też składa się dokładnie z tych samych diod, a zawsze P16 ma większa jasność niż P20. Tak więc, jasność wyświetlacza zależy od gęstości pixeli (ilości pixeli na metrze kwardatowym), a nie od ilości diod w pixelu. Jest oczywiste,że ta sama ilość pixeli skupiona na mniejszej powierzchni spowoduje większą jasność wyświetlacza niż rozłożona na większej powierzchni.

Dodaj nowy komentarz