Archiwum 13 sierpnia 2009


sie 13 2009 Piksel
Komentarze: 0

Piksel jest punktem świetlnym. Pojedyncze diody są układane w grupach zwanych pikselami na układach scalonych.

Diody (LED) są układane w szeregu pikseli lub punktach świetlnych wyglądających jak kropki. Piksel może być tak mały jak jedna dioda lub może zawierać grupę diod, które działa jako jedność. Liczba diod w każdym pikselu może być różna. Może być jedna dioda lub może być ich 25 w jednym pikselu. Liczba diod w jednym pikselu jest zależna od zastosowania różnych wyświetlaczy LED.

 

sie 13 2009 Czym jest LED?
Komentarze: 1

Jest to pół-przewodnikowe urządzenie, które świeci, gdy przepływa przez nie prąd elektryczny. W zasadzie dioda jest małą żarówką. Jednakże różni się ona od tradycyjnej żarówki na kilku podstawowych płaszczyznach:

Diody (LED) nie posiadają delikatnych części, które mogą ulec uszkodzeniu lub się wypalić po jakimś czasie. Są bardziej wydajne i nie posiadają żarnika, jak zwykłe żarówki. Elektryczność jest użyta, aby emitować światło, aniżeli do ogrzewania. Ich okres żywotności jest znacznie dłuższy. Oblicza się, że diody (LED) świecą średnio 100.000 godzin co daje około 11 lat.

Najpopularniejszymi producentami diod na rynku są firmy z Tajwanu, USA, Japonii i Chin. Nichia jest najlepszą marką z USA i Cree z Japonii. Jest też wielu producentów z Tajwanu oraz Chin. Różnica odnosi się głównie do jasności...

sie 13 2009 Witam na moim blogu
Komentarze: 1

Witam.

Nazywam się Karol Szczypiór i spróbuję przybliżyć Państwu nowoczesny świat telebimów wykorzystujących technologię LED.

W kolejnych artykułach wyjaśnię podstawowe zagadnienia, takie jak: LED, piksel, moduł, kabinet itp.