Archiwum 18 sierpnia 2009


sie 18 2009 Rozdzielczość ekranu - znaczenie
Komentarze: 4

Większa rozdzielczość pozwala na pojawianie się większej ilości tekstu i obrazów na ekranie. Rozdzielczość, wielkość czcionki i całkowita wielkość wyświetlacza, wszystko to są bardzo ważne czynniki decydujące, jak prezentować się będą spoty reklamowe.

 

- Wyświetlacz z niższym rozstawieniem pikseli będzie miał lepszą rozdzielczość niż ekran z wyższym rozstawieniem pikseli. Im bliżej siebie są umieszczone piksele tym lepsza jest rozdzielczość. W rezultacie ostrzejszy będzie obraz i tekst ukazywany na ekranie.


- Wyświetlacze z większym rozstawieniem pikseli będą miały większą czcionkę niż wyświetlacze z mniejszym rozstawieniem pikseli zakładając, że matryce są jednakowe. Im piksele bardziej oddalone od siebie, tym wyższa czcionka. W rezultacie czytelność znaków wzrasta.


- Również widziane powyżej wyświetlacze z wyższym rozstawieniem pikseli będą miały większy wymiar całkowity niż wyświetlacze z niższym rozstawieniem pikseli. Zakładając, że matryce są jednakowe. Im bardziej oddalone piksele są od siebie, tym większa jest fizyczna wielkość ekranu.

sie 18 2009 Rozdzielczość telebimu (matryca)
Komentarze: 3

Kluczem do produktu wysokiej jakości na ekranach o dużych formatach jest zakup najwyższej możliwej rozdzielczości na jaką możesz sobie pozwolić

Rozdzielczość ekranu jest to po prostu liczba pikseli w pionie i poziomie (kropki, które tworzą obraz) np. jeżeli ekran ma rozdzielczość 256x128 to oznacza, że ma 256 pikseli od góry do dołu i 128 pikseli od lewej do prawej...